Apie plaukų augimą

Plauko augimas yra skirstomas į 3 fazes:
• Augimo fazė (anagen)
• Nykimo fazė (catagen)
• Ramybės fazė (telogen)

Apie 80 proc. žmogaus plaukų yra augimo fazėje, kuri trunka ilgiausiai (iki kelerių metų). Vėliau plaukas pereina į nykimo fazę (~15 proc. žmogaus plaukų), kuri trunka kelias savaites. Plaukas nebeauga, o folikulas po truputį juda odos paviršiaus link. Ramybės fazėje, trunkančioje keletą mėnesių, pradeda augti naujas plaukas, o senas iškrenta. Per dieną prarandame nuo 40 iki 100 plaukų. Tai normalu.

Moterys dažnai klausia, kas skatina plaukų augimą. Plaukų augimą lemia įvairūs veiksniai: mityba, bendra sveikatos būklė, hormonai, iš kurių didžiausią įtaką daro androgenai. Jeigu plaukai sausi, išblukę, vadinasi trūksta A ir B grupės vitaminų. Taip pat gali būti, kad plaukai trenkami netinkamu šampūnu arba nuolat perdžiovinami džiovintuvu.

Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, jie turi būti gerai prižiūrimi. Plaukų priežiūra – tai ne tik plaukų trinkimas, šukavimas, kirpimas, bet ir jų saugojimas, tausojimas, reguliarus plaukų grožio procedūrų atlikimas.

Jei norite turėti gražius, žvilgančius, stiprius plaukus, sveikus, nelūžinėjančius plaukų galiukus, turite reguliariai ir tinkamai rūpintis savo plaukais ir sveikata.

Su meile, Laura Mikimira cosmetics įkurėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *